Wybierając się do sklepu zoologicznego w celu skompletowania wyprawki dla naszego pupila z całą pewnością, staniesz przed decyzją, jakie wybrać legowisko dla psa. Temat być może wydawać się błahy. Jednak każdy sprzedawca oraz weterynarz powiedziałby Ci, że wybór odpowiedniego posłanie jest ważne – nie chodzi tylko o miejsce do spania, chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa, schronienia przed niebezpieczeństwem- miejsca, do którego będzie wracał nasz przyjaciel. Każdy pies potrzebuję swojego miejsca, w którym znajdzie swoją oazę. 

Zacznijmy od rozmiaru

Podejdźmy do zakupu praktycznie – ograniczmy spektrum naszych poszukiwań. Zacznijmy od rozmiaru- dopasujmy go do wielkości naszego czworonoga. Znawcy tematu sugerują wielkość o 20-30 cm większą od rozmiaru psa. Powinniśmy brać pod uwagę wygodę naszego przyjaciela. Dlatego też wybierając się do sklepu zoologicznego od razu, kierujemy nasz wzrok na legowiska o odpowiedniej wielkości. Pamiętajmy jednak, że legowisko ma posłużyć na dłuższy czas, więc bierzmy pod uwagę rozmiary psa, jakie za jakiś czas osiągnie, kiedy podrośnie oraz rasy. 

fot. Pexels.com

Pamiętajmy o wygodzie

Jesteśmy na dobrej drodze do udanego zakupu. Znamy już mniej więcej rozmiar, na jaki powinniśmy się zdecydować. Wytrzymałość i wygoda – o tym także nie powinniśmy zapomnieć. Zwróćmy uwagę na wytrzymałość, materiał oraz jakość wykonania. Tutaj sugerujemy nie oszczędzać, gdyż już nie jeden posiadać czworonożnego przyjaciela wie, że szczeniaczki bardzo chętnie pobawią się w demolowanie swojej własności. Nie chcemy, aby legowisko, czyli przyszła oaza psiaka okazała się kolejną zabawką. Tkanina powinna być łatwa w czyszczeniu oraz przyjemna w dotyku, bardzo często wybierane są legowiska, z materiałów odpornych na drapanie pazurami. Legowisko przede wszystkim dopasowane powinno być indywidualnie do rasy psa, jakiego mamy- od jego wielkości, temperamentu. 

fot. Pexels.com

Jak wybrać, aby zakup przypadł do gustu naszemu pupilowi?

Do tej pory podeszliśmy do zakupu rozsądnie. Producenci prześcigają się w tym, aby legowisko było także elementem wystroju naszego mieszkania. Dostosowują do naszych gustów kolor, wzór czy materiał, z jakiego wykonane jest posłanie psiaka. Możemy kierować się własnymi preferencjami, jeśli postawimy na wygodę, wytrzymałość oraz jakość wykonania, z całą pewnością znajdziemy coś ładnego. Bardzo często właściciele czworonogów wybierają posłanie psa w kolorze wystroju wnętrza, w którym będzie się znajdowało, do akcesoriów, z jakich korzysta, zabawek, czasami nawet dopasowując je do ubranek czy smyczy naszego pupila. 

Zdrowie przede wszystkim

Być może niektórym wyda się to niezrozumiałe, dlaczego zdrowie. Sprawa jest bardzo prosta. Niestety zdarza się, że nasz piesek może borykać się z różnymi problemami zdrowotnymi, w tym alergie. Dlatego też warto przyjrzeć się, czym wypełnione jest legowisko. Sprzedawca w sklepie zoologicznym powinien zostać poinformowany o ewentualnych alergiach, wtedy będzie mógł odpowiednio doradzić. Sugeruje się wypełnienie z kulek silikonowych. Tutaj także należy rozważyć ciut inny materiał wykonania. Powinniśmy skłonić się ku materiałom zupełnie naturalnym, np. bawełnę, czy trawę morską. Pamiętajmy zatem, aby posłanie było antyalergiczne, priorytetem będzie także utrzymanie czystości. Jest to sprawa szczególnie istotna, w szczególności kiedy nasz pupil ma problemy skórne.

Ranking cen

Na koniec przed wyjściem na zakupy warto zaznajomić się, ile może nas kosztować zakup. Oczywiście sprawą jasną jest, że zależy to od sklepu, do jakiego się wybieramy, jak bardzo wymyślnego legowiska szukamy, jednakże dobrze byłoby znać opcjonalnie, o ile  może uszczuplić nasz budżet. Ceny dobrego legowiska dla psów wahają się od 100 do 300 złotych. Producenci proponują także spersonalizowane legowiska, tutaj obowiązują ceny od 200 zł wzwyż. Możemy także wybrać się na zakupy z naszym czworonożnym przyjacielem, sklepy zoologiczne dopuszczają taką możliwość, aby wejść do środka z psem. Wtedy będziemy mieć pewność, że dobrze wybraliśmy posłanie, wszakże sprawdzimy to na miejscu, przed zakupem. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here