Pierwsza wizyta w sklepie zoologicznym może przysporzyć sporych problemów. Co wybrać, czym się kierować? Tym, co nam się podoba, tym co jest nam potrzebne, czy też tym, co jest zdrowe dla naszego psiaka? Półki sklepowe kuszą sporo ilością przekąsek, karm mokrych, suchych- co kupić?

Pierwsze zakupy

Pierwsze zakupy to przede wszystkim konsultacja ze sprzedawcą, czym żywić pupila. Oczywiście pierwszą osobą powinien być weterynarz, który pomoże wskazać, czym żywić psa. Jednak zanim wybierzemy się na pierwszą wizytę, nasz psiak musi coś jeść. Wybieramy się zatem do sklepu skompletować wyprawkę dla psa, w tym przede wszystkim pożywienie. Warto zaczerpnąć opinii znawców tematu- w dobrym sklepie zoologicznym sprzedawca posiada wiedzę, czym żywić zwierzęta w danym wieku, o danej rasie. Legowisko dla psa to kolejny nasz zakupowy obowiązek. Przyzwyczajaj psa do nowego miejsca przygotowanie posłania, jest priorytetem. Podczas pierwszej wizyty poprośmy także o potrzebne akcesoria- miseczki, smycz, szelki bądź obroże, opcjonalnie ubranka oraz przekąski. Z przekąskami nie powinniśmy przesadzać, zwłaszcza w przypadku młodych psów. W przypadku szczeniaka możemy zastosować trenerki – przekąski dla psa, które otrzymuje w ramach nagrody za dobre zachowanie. Nie zapomnijmy o matach do nauki czystości. 

fot. Pexels.com

Najważniejszy jest zdrowy posiłek

Każdy Wam powie, że nie ma nic ważniejszego od dopasowania odpowiedniej karmy do potrzeb naszego pupila. Przede wszystkim zaczynamy od karmy dedykowanych szczeniakom. Mamą one wszystko, co potrzebne jest naszemu czworonożnym przyjaciołom. Niezbędne witaminy i minerały do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Warto jest kontynuować karmienie, tą karmą, którą pies był karmiony w hodowli, o ile ma ona dobry skład. Zmiana miejsca oraz karmy może utrudnić adaptacje szczeniaka. Na rynku oprócz karm suchych, mamy do wyboru także mokre pożywienie do zaproponowania psom. Tutaj już my decydujemy, na jaki sposób karmienia się decydujemy. Możemy karmić wyłącznie karmą suchą, możemy mieszać – raz dajemy pokarm mokry, uzupełniamy karmą suchą. Pamiętajmy o nie przekroczeniu dopuszczalnej dziennej dawki, jaką może zjeść twój czworonóg. Zapewniamy stały dostęp do wody. Wybór karmy nie jest taki trudny, jak nam się wydaje. Pies nie potrzebuje zróżnicowanej diety, czym mniej zmian w posiłkach, tym lepiej. Dieta powinna być stabilna. 

fot. Pexels.com

Akcesoria dla psa

Po zakupie odpowiedniej karmy potrzebujemy odpowiedniego posłania. Na początku naszej wspólnej drogi będziemy potrzebować będziemy legowiska dla psa, maty do treningu czystości, miseczek na pokarm. Warto zaopatrzyć się także w smycz oraz szelki bądź obroże. Nawet jeżeli nie wyjdziemy od razu ze szczeniakiem na spacer, możemy przyzwyczajać do noszenia tego typu akcesoriów, wszak z całą pewnością się przydadzą, dlatego też warto  zaznajamiać z nimi psa. Potrzebować będziemy także preparatów do nauki czystości. Sugeruje się korzystania ze sprayów nakłaniających do załatwiania się w konkretne miejsce, bądź też odstraszające, jeżeli nie podoba nam się upatrzone przez pupila miejsce do załatwiania swoich biologicznych potrzeb. Dodatkowym zakupem mogą być także zabawki dla psa, oraz ubranka. Pamiętajmy jednak, że w pierwszym etapie pobytu psa w nowym miejscu nie warto przysparzać dodatkowych bodźców stresujących, jakim mogą okazać się wszelkiego typu ubrania dla psów.

Zabawki dla psa to we wczesnym okresie przede wszystkim gryzaki. Raz, że są źródłem radości podczas wspólnych zabaw, dwa mogą być odwróceniem uwagi od gryzienia przedmiotów znajdujących się w domu, typu meble, dywany. Wspólne zabawy z psem i jego właścicielem budują więź między nimi. Pies zaczyna czuć się bezpiecznie. Czuje, że jest kochany i potrzebny swoim właścicielom. Tak naprawdę to czas pokaże, jakie preferencje będzie miał nasz czworonożny przyjaciel, zatem zachowajmy umiar podczas pierwszych zakupów- kupujmy rzeczy najbardziej potrzebne. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here