Sesja brzuszkowa to doskonała pamiątka z okresu ciąży. Przyszła mama prezentuje swój odmienny stan, ma odskocznię od codzienności, ma szansę, by poczuć się zadbaną, piękną kobietą. Jak się przygotować do sesji brzuszkowej? Co zrobić wcześniej, by cieszyć się spotkaniem z obiektywem?

Wybór fotografa to podstawa 

Sesja brzuszkowa nie jest sfotografowaniem ciężarnej przez bliskich smartfonem w codziennej sytuacji. To sposób na wyeksponowanie kobiecego piękna w specjalnej oprawie. Gra światła, skupienie uwagi na detalu to gwarancja subtelności, którą odnajdziemy na fotografii. Warto oddać się w ręce profesjonalisty i mu zaufać. Człowiek, który zjadł zęby na sesjach brzuszkowych wie, jak wyeksponować brzuszek, by wyglądał pięknie, jak wykorzystać światło, by nie skupić się na nadprogramowych kilogramach. Sesja brzuszkowa jako pamiątka powinna być dobrze przygotowana. Warto zainwestować kilkaset złotych i wybrać profesjonalistę. Jak to zrobić? Słuchać opinii koleżanek o ich własnych sesjach, poszukać wśród znajomych fotografów. Jeśli te sposoby zawiodą, poszukajmy przez wyszukiwarkę. Współcześnie każdy artysta ma swoją stronę internetową, profile na portalach społecznościowych, gdzie prezentuje swoje portfolio. Zapoznajmy się z nim i wybierzmy kogoś, kto tworzy zdjęcia w naszej estetyce, by nic nas niepotrzebnie nie denerwowało.

Odpowiedni strój – co na siebie włożyć?

Sesja brzuszkowa to pamiątka, która jest bardzo indywidualna. Dobór stroju to wybór każdej kobiety. Popularnością cieszą się sesje, na których kobiety ubrane są w piękną bieliznę, którą zakryją koszulą partnera, szlafroczkiem. Nie wszystkie panie w ciąży aż tak akceptują swoje ciało. Wiele kobiet wybiera obcisłe sukienki, by podkreślić linię ciała, by pokazać kształtny brzuszek. Kolejny hit w stylizacjach na sesjach ciążowych to długie, zwiewne szyfonowe lub tiulowe suknie, w których każda z pań wygląda jak rusałka. Panie wybierają do takich stylizacji wianki, by jeszcze bardziej wyeksponować swoje piękno. Czy takie propozycje to jedyne opcje dla przyszłych mam? Naturalnie nie. Jeśli jesteśmy pewne siebie i swojej kobiecości nie odbierze nam jej nawet dres. Warto jednak zadbać, by na sesję wybrać strój inny niż codzienny, by mieć trochę frajdy z przygotowań i odmianę, której tak wszystkim brakuje. Niekiedy przykładowe stroje mają w swojej ofercie styliści, którzy współpracują z fotografem. 

fot. Pexels.com

Make-up i stylizacja włosów – temu też warto poświęcić trochę czasu 

W codziennej stylizacji najczęściej brak czasu na profesjonalny, okazjonalny makijaż. Ograniczamy się do podkładu i tuszu do rzęs. Niekiedy w trakcie ciąży nawet te kosmetyki odchodzą w kąt. Postarajmy się, by sesja brzuszkowa stała się okazją do zmiany codzienności. Warto codziennej pielęgnacji przed sesją poświęcić więcej czasu. Niech to będzie święto kobiecości, które poprzedzi nałożenie maseczki, domowe spa, a potem makijaż. Jeśli nie czujemy się silne w dziedzinie podkreślania urody przez malowanie, oddajmy się w ręce profesjonalisty. Podobnie sprawa wygląda z doborem fryzury. Niech pielęgnacją włosów przed sesją nie będzie tylko umycie włosów. Nałóżmy ulubioną odżywkę. Sięgnijmy po prostownicę, lokówkę lub po ręce fryzjera, który podkreśli naturalne piękno naszych włosów. 

Gadżety – co zabrać ze sobą na sesję brzuszkową?

Fotograf najczęściej ma kilka przedmiotów, które wypożycza ciężarnym w trakcie sesji. Warto przygotować elementy własnej wyprawki. Z miłymi emocjami będziemy spoglądali później na buciki, śpioszki czy zabawki, gdy potem nasza pociecha będzie z nich korzystała. Świetnym pomysłem są napisy na małych drewienkach, które znajdziemy w linii Drewniane cudowanie 3-2-1- foto!. Marka ma zestaw gotowych krążków z napisami informującymi o płci dziecka, oczekiwaniu na narodziny oraz o narodzinach i kolejnych tygodniach, miesiącach życia niemowlęcia, ale chętnie przygotowuje spersonalizowane napisy. Możemy wykorzystać tabliczki z imieniem malucha. Jeśli nie rozważamy sesji w studio, zaplanujmy choć jedno ujęcie w pokoju lub kąciku, który jest przygotowany na nowego lokatora. 

fot. Pexels.com

Wybór miejsca – to też jest ważne 

Wiele zależy od nas. Zaproszenie fotografa do swojego domu lub mieszkania to ukłon w stronę intymności. Piękny plener podkreśla to, skąd pochodzimy lub jakie miejsca lubimy. Plenery do sesji brzuszkowej wybieramy według własnych preferencji. Wyjście do studia to dobra propozycja dla tych, którym podobają się aranżacje, które może zaproponować fotograf. Czy warto urządzić sesję brzuszkową? Naturalnie! Rozważmy tylko, czy będzie to sesja brzuszkowa z partnerem.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here