Sufit napinany, to niezwykły wymysł, który pozwala nam na uzyskanie dobrego efektu wykończenia pomieszczenia. Spoglądając na sufit napinany, można mieć wrażenie, że jest to napięta dzianina zamontowana na profilu. Jest to niemniej wyłącznie wyobrażenie. Wspornik pokryty jest folią stworzoną na bazie polimeru, jaka w zależności od naszych prefrencji może mieć jakąkolwiek barwę, jak też wygląd. Ponadto, instalacja stropu napinanego jest wyraźnie lżejsza, niżeli stropu podwieszanego.

Przewagi stropów napinanych

Ażeby rozproszyć twoje wątpliwości w aspekcie, wyboru stropu napinanego, trzeba zwrócić uwagę na parę spraw. Na początek, skupmy się na montażu. Instalacja sufitu napinanego, w zaprzeczeniu do stropu podwieszanego, potrafi trwać od kilku do kilkunastu godzin. W zależności od stopnia skomplikowania pomysłu również rozmiaru lokum. Jeśli idzie o strop podwieszany, czasu potrzebnego na jego zamontowania nie liczy się w godzinach, lecz w dobach. Też samo przygotowanie wnętrza do instalacji sufitu napinanego nie jest tak nieprzyjemne, jak w wypadku sufitu podwieszanego. Przede wszystkim, przy stropie napinanym nie musimy uprzątać całego pomieszczenia. Po całej operacji, też nie musimy marnować czasu na porządkowanie, jakie przy montażu sufitu podwieszanego jest nadzwyczaj żmudne. Ponieważ surowiec zastosowany do produkcji powierzchni sufitu napinanego jest polimerem, błona jest szczególnie wytrzymała. Powłoka jest odporna na wodę dodatkowo ogień. Wykorzystując go w toalecie bądź w kuchni, nie musimy się bać, że ulegnie zniszczeniu. Należy zwrócić też uwagę na łatwość czyszczenia powłoki. Strop napinany wspaniale sprawdzi się w salonie bądź sypialni. Albowiem wygląd stropu napinanego, zależy wyłącznie od kształtu profilu, możemy stworzyć nawet figury przestrzenne, czy dwu- czy więcej poziomowe konstrukcje sufitowe. Owo rozwiązanie wolno ponadto stosować na ścianach, gdy pragniemy jeszcze bardziej urozmaicić wnętrze naszego lokum. Wszystko zależy jedynie od tego, jakim budżetem operujemy, a także jak bardzo pożądamy odmienić charakter naszego wnętrza.

Ulepsz oblicze swojego domu

Sufity napinane, to bardzo nowatorskie dodatkowo gustowne rozwiązanie, zyskujące na popularności. Ułatwią nadać naszemu pomieszczeniu niepowtarzalny charakter. Całość dzięki doborze stosownej barwy membrany, i jeszcze jej formie i zdolności przepuszczania oświetlenia. To wyjście często pozwala na odejście od typowego światła w pomieszczeniu. W zależności, jaki wynik pragniemy uzyskać, oraz jeszcze jak bardzo damy się ponieść pomysłowości, możemy urozmaicić wygląd naszego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here