Coraz więcej osób sięga po ziołolecznictwa w celu poprawy swojego zdrowia. Na ich korzyść przemawia dostępność oraz cena. Zioła na trądzik mają właściwości bakteriobójcze, przeciwzapalne i łagodzące. Pamiętajmy jednak, że warto zaczerpnąć wiedzy, jaki preparat będzie skuteczny na problem, który nas dotknął. 

Ziołowa alternatywa w walce z trądzikiem

Bez czarny, nagietek, łopian czy fiołek trójbarwny na najczęściej wybierane zioła w walce z trądzikiem. Stanowią skład preparatów do poprawy wyglądu naszej cery. Fiołek trójlistny, powszechnie nazywany bratkiem sprawdzi się jako środek przeciwzapalny. Preparat może być przyjmowany doustnie, w postaci naparu. Kuracja bratkiem przede wszystkim polega na pozbyciu się toksyn z organizmu, przez skórę z potem. Początkowo możemy obserwować pogorszenie stanu naszej cery, jednak już po miesięcznej kuracji zauważymy nie tylko poprawę cery oraz wzmocnimy nasz organizm. Najskuteczniejszym ziołem  na problemy skórne jest nagietek. Spożywanie  regularne naparu z nagietka wzmacniamy nasz organizm. Ma on właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Ponadto podaje się, że ma właściwości moczopędne. Wspomniany łopian oraz bez czarny również stosuje się w walce z trądzikiem młodzieńczym i tym w wieku dorosłym. Olejki z drzewa herbacianego również wykazują właściwości przeciwgrzybiczne – działają na szczepy bakterii odpowiedzialne za powstawanie zmian skórnych. Zastosowanie olejku jest bardziej bezpieczny w stosowaniu, jednak na efekty trzeba poczekać znacznie dłużej niż w przypadku innych ziół. Z tego też względu, że nie jest tak inwazyjny, jest dość często stosowany. Pamiętajmy, że stosowanie ziół jako preparaty lecznicze trzeba skonsultować z lekarzem, jeżeli mamy dolegliwości związane z układem krwionośnym i krzepliwością. 

fot. Pexels.com

Domowe Spa

Dbając o cerę w ekologiczny sposób, można zafundować sobie zdrowe, ekologiczne, domowe Spa. Problemy skórne to nie tylko trądzik, wszelkiego typu podrażnienia, nadwrażliwość czy alergie. Popularność ziołowych, naturalnych preparatów wiąże się też po części z tym, że wybór produktów na problemy skórne jest dość duży. Nie chcemy sobie zaszkodzić, nie wiemy co jest skuteczne w tej nierównej walce. Sięgamy zatem do sprawdzonych pozycji. Zioła nie tylko likwidują problemy skórne, ponadto nawilżają oraz regenerują naszą cerę. Warto zafundować jej od czasu do czasu swoistego rodzaju domowe Spa. Pamiętajmy, że warto zadziałać od środka, nie skupiajmy się tylko na pielęgnacji zewnętrznej. Większość ziół możemy przyjmować jako herbatki, czy napary do picia. Działamy zatem globalnie, nie leczymy tylko zewnętrznych oznak trądziku, czy innych zmian skórnych, ale wpływamy na ich przyczynę, czyli stan zapalny w naszym organizmie. Warto suplementować się witaminami, w szczególności witaminą A. Najlepiej oczywiście byłoby w sposób naturalny zapewnić ją organizmowi. Jeżeli jednak nie jesteśmy zwolennikami  spożywania produktów mlecznych, pamiętajmy o przyjmowaniu witaminy w postaci tabletek. 

Dbamy o cerę naczynkową

W celu wzmocnienia kruchych naczynek możemy również zastosować terapię na bazie ziół. Ziołem uszczelniającym naczynka jest niewątpliwie skrzyp. Sprawdzi się w formie okładów, jak również jako składnik kremu uszczelniającego kruche naczynka.

fot. Pexels.com

 

Kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne cieszą się naszym uznaniem ze względu na dobry i prosty skład, często wspieramy przy tym lokalne produkcje. Coraz więcej firm kosmetycznych w swoim planie biznesowym dbają o dobro środowiska. Przykładają dużą uwagę, aby wytwarzane przez nich produkty nie szkodziły i wspierały naturę. Nie tylko kosmetyki do pielęgnacji bazują na naturalnym składzie, preparaty do makijażu także coraz częściej bazują na naturalnych składnikach. Daje to nam możliwość nie rezygnowania z makijażu przy problemach skórnych. Nie podrażniają nimi dodatkowo ognisk chorobowych. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here