W dobie pandemii wiele osób decyduje się na ćwiczenie w domu.  Podczas okresu, w którym siłownie pozostają zamknięte, warto rozważyć zakup przyrządów do ćwiczeń w domu. W prosty sposób pozwolą nam zadbać o zdrowie i sylwetkę.

Dlaczego warto ćwiczyć?

Dla wielu osób ćwiczenia fizyczne to męczarnia niektórym kojarzą się z traumatycznymi lekcjami wychowania fizycznego w szkołach, innym z nieudanymi próbami ćwiczeń na siłowni. Nie można jednak zaprzeczać, że aktywność fizyczna jest gwarantem utrzymania ciała i umysłu w dobrym zdrowiu

Po pierwsze, aktywność fizyczna stabilizuje ciśnienie krwi, usprawnia funkcjonowanie układu krwionośnego, zwiększa objętość płuc i wspomaga przemianę materii ma znaczenie przy profilaktyce chorób układu krążenia, problemów z układem oddechowym oraz przy profilaktyce i zwalczaniu otyłości. Odnotowuje się również silną korelację pomiędzy aktywnością fizyczną a redukcją stresu i poprawieniem ogólnego samopoczucia. Podczas uprawiania sportu ludzki mózg wydziela hormony, między innymi adrenalinę, dopaminę i endorfiny, które wpływają na lepsze funkcjonowanie mózgu i poprawiają nastrój. Dzięki aktywności fizycznej możemy być bardziej wydajni i zadowoleni z życia.

Nie każdy lubi ćwiczyć na siłowni lub trenować w plenerze. Dla takich osób idealnym rozwiązaniem jest zakup sprzętu gimnastycznego do domu. Taki wydatek planuje jednak również wielu zapalonych fanów ćwiczeń na siłowni to szczególnie popularne rozwiązanie w ostatnich miesiącach, gdyż od dłuższego czasu fitness kluby są zamknięte z powodu pandemii koronawirusa. Sprzęt gimnastyczny do domu jest świetnym rozwiązaniem również dla osób, które wstydzą się uprawiania sportu w towarzystwie obcych ludzi. 

fot. Pexels.com

Sprzęt gimnastyczny do domu jaki wybrać?

Przy wyborze sprzętu gimnastycznego do domu warto kierować się kryterium preferowanego przez nas rodzaju aktywności oraz oczekiwanych rezultatów. Na początku warto określić, czy planujemy aktywność nakierowaną na poprawienie gibkości i sprawności ciała w tym celu warto zastanowić się nad zakupem maty do jogi czy może wolimy trening cardio, na przykład na orbitreku, lub trening siłowy z wykorzystaniem gum oporowych eskpendery zyskują coraz większą popularność na rynku

Przed zakupem sprzętu gimnastycznego do domu warto również zastanowić się nad tym, czy wolimy zakupić sprzęt z niższej półki cenowej, który pozwoli nam wypróbować dany rodzaj aktywności. Czy może towar wysokiej jakości, który posłuży nam do ćwiczeń przez długie lata. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb.

fot. Pexels.com

Najpopularniejsze przyrządy do ćwiczeń w domu

Polacy w ostatnich miesiącach coraz częściej decydują się na zakup jednego lub kilku przyrządów do ćwiczeń. Sprzęt gimnastyczny do domu powinien być przede wszystkim praktyczny. Między innymi z tego względu najpopularniejszymi przyrządami do ćwiczeń w domu są:

  • step do aerobiku aerobik to jedna z najpopularniejszych wśród kobiet form aktywności fizycznej. Można go z powodzeniem wykonywać w domu. Przede wszystkim wybierając step do ćwiczeń, warto zwrócić uwagę między innymi na jego wysokość oraz wytrzymałość materiału, z którego jest wykonany.
  • orbitrek sprzęt dla osób w każdym wieku, który angażuje do wykonywanych ćwiczeń mięśnie nóg, pośladków, ramion, a nawet brzucha! Pozwala na wykonanie treningu cardio o różnej intensywności.
  • bieżnia do domu dzięki posiadaniu bieżni o wiele łatwiej zmotywować się do biegania zimą czy jesienią. Ponadto ten typ sprzętu gimnastycznego do domu pozwala na urozmaicenie planu treningowego i odskocznię od klasycznych treningów biegowych w terenie.
  • piłka do ćwiczeń ćwiczenia z piłką gimnastyczną korzystnie wpływają na zachowanie prawidłowej postawy. Taki trening jest odpowiedni dla osoby w dowolnym wieku.
  • rower stacjonarny świetny wybór nie tylko dla fanów klasycznej jazdy, która jest typowym treningiem aerobowym, ale również dla miłośników interwałów. Zadowolone będą też osoby, które zamierzają traktować jazdę na rowerze stacjonarnym jako rozgrzewkę przed treningiem siłowym. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here