Coraz częściej widzimy na naszych ulicach psy prowadzone na smyczy ubranych w wymyślne stroje. Zastanawiamy się, czy ludzie robią to ze względów estetycznych, czy dbają o zdrowie swoich czworonożnych przyjaciół. Jak jest naprawdę, czy jest to faktycznie konieczne? Czy jest to jedynie wymysł ich właścicieli?

Ubieramy czy przebieramy?

W większości przypadków skłaniamy się bardziej do przebierania psów, niż ubierania ze względów zdrowotnych. Niewiele ras zwierząt potrzebuje takiej dodatkowej ochrony. Nasze czworonogi, które wywodzą się z cieplejszego klimatu, potrzebują dodatkowego zabezpieczenia, zwłaszcza przy niższych temperaturach. Tutaj zdanie lekarza weterynarii może być decydujące. Jednak część ras takiego wsparcia nie potrzebuje. W takich przypadkach ubieramy zwierzaki, aby je upiększyć i zwrócić uwagę otoczenia na niepowtarzalny wygląd czworonogów. Na rynku zoologicznym pojawiło się także obuwie wśród dodatkowych akcesoriów ubraniowych dla naszego pupila. Kończąc rozważania – zdania są podzielone. Zatem i jedni, i drudzy mają swoje racje. Część psów przechadzających się ulicami naszych miast ubranych są ze względów zdrowotnych i w trosce o nich, inne ubrane są, aby wyglądać olśniewająco. Bez względów na wszystkie racje za całą pewnością dodaje im to uroku. Po wyczerpującym spacerze, w wytwornym stroju pies z największą przyjemnością odpocznie w zaciszu domowym, na swoim ulubionym legowisku

fot. Pixabay.com

Praktyczne ubranie 

Praktyczne, a wręcz konieczne wydaje się ubieranie psów młodych- szczeniaków. Warto zadbać o dodatkową ochronę dla psów starszych, schorowanych. Nieraz wydaje się rozsądne zakładanie ubranka, w momencie kiedy wychodzimy na zewnątrz. Różnica temperatur może zniechęcać psa przed wyjściem na dłuższy spacer. Największymi zmarzluchami są psy o krótkiej sierści. Nie mają dodatkowego zabezpieczenia. Warto takim psom dołączyć do podstawowej wyprawki zestawu ciepłych ubrań. Dbamy zatem nie tylko o odpowiednie pożywienie, zabawki dla psa, ale także o odpowiednią ochronę. Po zakup udajmy się do sklepu zoologicznego, tam z pewnością znajdziecie coś, co przypadnie Wam do gustu. 

fot. Pexels.com

Do wyboru, do koloru…

Asortyment jest spory, wybór zatem nie będzie łatwy. Zachęcamy do zakupu derki, czyli stroju zapinanego na szyi i ochraniających przednie łapy. Nie ogranicza ona ruchów psa. Sprawdzi się w deszczu, jeśli wykonana jest z odpowiedniego materiału. Derka sprawdzi się w przypadku, kiedy chcemy zaoszczędzić psu znacznej różnicy temperatur, podczas wyjść z ciepłych pomieszczeń w zimową scenerię. Możemy ją w każdym momencie spaceru szybko ściągnąć psu. Kombinezony i kurtki są już bardziej zabudowane, sprawdzą się podczas całego spaceru. Dedykowane są psom długowłosym, aby ochronić je przed nieprzyjemnymi kulami śniegowymi. Nie każdy pies przepada za tego typu przebraniem, nieraz krępują ruchy czworonogów. Pamiętajmy o odpowiedniej smyczy, aby dodatkowo nie ograniczała. Możemy ubrać naszego psa także w swetry i bluzy.

Chcąc uchronić psie opuszki, zakładajmy buty, w szczególności gdy spacerujemy po nierównym terenie, czy są duże mrozy. Dajemy pole do popisu naszej kreatywności. Większość rodzajów ubranek dla psa produkowane jest w różnych kolorach oraz rozmiarach. 

Medyczne ubrania

Część zwierząt ubieramy ze względów na warunki pogodowe, inne ze względów estetycznych. Nie należy jednak zapomnieć o jeszcze jednej ważnej grupie ubrań – z medycznym zastosowaniem. Ubranko pooperacyjne, po zabiegach chirurgicznych. Przy problemach z łapami stosuje się specjalne kołnierze. Chcąc nie chcąc jesteśmy zmuszeni do dołączenia psich ubrań do podstawowej wyprawki psa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here