Piękne zapachy, niecodzienne kształty, dekoracyjne obudowy skłaniają nas do zakupu świec. Decydujemy poprzez wykorzystanie zmysłu zapachu i wzroku. Okazuje się, że wiele produktów może nam szkodzić. Wybór dobrej świeczki powinien być przemyślany. Doskonałe zdrowie liczy się bardziej niż tylko wygląd i zapach, który może nam szkodzić. 

Ważna jest marka? 

Tanie świece kupowane w hipermarketach niestety nie powinniśmy traktować jako produktów na liście zakupowej. Przede wszystkim piękne opakowania wosku mogą doskonale komponować się i podkreślać to, jak wyglądają nasze tekstylia upiększające dom, to składniki, które wykorzystane zostały w produkcji świec, mogą nam szkodzić. Warto zdecydować się na zakup droższych, ale za to wykonanych z najlepszych surowców propozycji. Upiększenie mieszkania może być łatwiejsze i znacznie zdrowsze za sprawą marek takich jak:  YankeeCandle, Woodwick czy KringleCandle. Te pierwsze propozycje kupimy w niejednym centrum handlowym na stanowisku firmowym, sklepie, ale także na Allegro. Piękne słoje kryją w sobie surowce najwyższej klasy i zapachy, które będą wypełniały całe mieszkanie. Propozycje zapachowe trudno policzyć. Jedno je łączy – subtelność i klasa.

Marka WoodWick wprowadziła na rynek elegancki produkt, który zachwyca naturalnym zapachem i oryginalnym, szklanym opakowaniem. Dekorowanie stołu na spotkanie będzie dużo łatwiejsze. Jedynym mankamentem prezentowanych świec jest ich cena. Niemniej jednak warto świeczki palić rzadziej, ale sięgać po produkty wysokiej klasy, które nam nie zaszkodzą

fot. Pexels.com

Świece z woskiem sojowym – bezpieczniejsza wersja świec

Wiele wskazuje na to, że barwione sztucznie i perfumowane świece parafinowe szkodzą człowiekowi. Coraz popularniejszą dla nich alternatywą są świece z woskiem sojowym. Na tym rynku ludzie, dla których ważna jest ekologia i zdrowie wybierają te świece, które według producentów zostały wykonane z soi, która nie jest genetycznie modyfikowana. Jakie są pozytywne aspekty wyboru takich świec? Przede wszystkim spalając się produkcją sadzy, dłużej się palą niż te parafinowe, do atmosfery wędruje mniej dwutlenku węgla. Świeczki z woskiem sojowym najczęściej są wykonywane w manufakturach, w których proces produkcji jest ręczny. 

Do pszczół nie tylko po miód? Świece z woskiem pszczelim

Ciekawym produktem są świece z woskiem pszczelim. Dlaczego? Ich spalenie oczyszcza powietrze. Jest to zasługa tego, że ten proces związany jest z emisją jonów ujemnych. Przyzwyczajonym do palenia świec parafinowych trudno uwierzyć, że można się cieszyć z blasku świec i dbać o środowisko, a nawet oczyszczać powietrze. Jedynym ujemnym aspektem tego wyboru jest cena. Jest ona zdecydowanie wyższa od innych. Pocieszać może fakt, że świece z woskiem pszczelim palą się naprawdę długo. 

fot. Pexels.com

Parafina – warto się jej wystrzegać 

Świece parafinowe są najtańsze z tych, które znajdziemy na sklepowych ekspozycjach. Wiele badań wskazuje, że mogą mieć szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka. Podczas spalania uwalniają się niebezpiecznych substancji. W zasadzie nic w tym dziwnego, ponieważ są one produkowane z ciężkich frakcji ropy naftowej. Kontakty z takimi świecami mogą być przyczyną ciężkich chorób. W konsekwencji sięgania po nie możemy nabawić się nowotworów, poważnych chorób układu oddechowego i krwionośnego. Są niebezpieczne dla zwierząt, które są domownikami wielu mieszkań i domów. 

Jak używać świec w domu?

Szydełkowane dekoracje, piękne pledy i doskonałe świece to przepis na cudowny wieczór. Pamiętajmy jednak o kilku ważnych zasadach. Nie palmy świec w niewielkich, zamkniętych pomieszczeniach, w których wentylacja jest słaba. Starajmy się nie podtrzymywać płomienia dłużej niż trzy godziny. Warto o tym pamiętać, ponieważ dla naszego organizmu ważne jest świeże powietrze. Po dłuższym paleniu świec starajmy się przewietrzyć pomieszczenie. Jeśli tylko możemy, kupujmy świece droższe, które nie emitują tylu szkodliwych substancji. Cieszmy się dobrym zdrowiem, a nie tylko piękną obudową i przyjemnym zapachem, który może uszkodzić nasze płuca. Jak można ograniczyć produkcję sadzy? Dlatego prostym i sprawdzonym sposobem jest to, by przed każdym użycie delikatnie skrócić knot. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here