Kłopot nadpotliwości dotyczy sporo osób. Przypadłość ta powoduje, że bez względu na panującą porę roku, lub także temperaturę zaczynamy zalewać się kroplami potu. Wilgotne plamy pod pachami, nie wyglądają najlepiej. Również nieustannie zwilgotniałe ręce powodują, iż tracimy pewność siebie. Aby pozbyć się tego przykrego problemu, decydujemy się na skorzystanie z różnorakich metod, które zapewniają większy albo mniejszy wynik.

Pożegnaj się z wilgotnymi plamami pod pachami

Większość jednostek, żeby poradzić sobie z potem używa antyperspirantów i przeważnie przynosi to upragniony wynik. Niestety, u jednostek cierpiących na przesadne pocenie się, tego rodzaju rozwiązanie nie przynosi efektów. W takim wypadku reklamuje się skorzystanie z odpowiednich medykamentów, które są przeznaczone do walki z przesadną potliwością. W aptece potrafimy wyszukać rozmaite preparaty. Jednakże to czy będą przydatne, czy też nie, w sporej mierze zależy tylko od naszego organizmu. Farmaceutyk, jaki u jednej postaci podziała w 100 procentach, u kogoś innego może nie przynieść żadnych wyników. Dużo jednostek decyduje się także na dostosowanie właściwej diety. By zmniejszyć potliwość powinniśmy zrezygnować czy przynajmniej zmniejszyć dawkę jedzonych silnych przypraw także potraw. Należałoby też przemyśleć ograniczenie picia ciepłych napojów, głównie kawy. Jednakowo jak w przypadku farmaceutyków, uzyskane efekty umieją być różnorodne w wypadku każdej osoby.

Powiedz nie potowi

Jeżeli ani medykamenty, ani naturalne metody nie dostarczyły zamierzonego rezultatu, jest także jedna szansa. Coraz więcej osób chorujących na nadpotliwość poddaje się zabiegowi użytkującemu toksynę botulinową, czyli botox. Zabieg polega na wstrzyknięciu botoxu w miejsce występowania przesadnego pocenia się. W ten sposób zostają zatrzymane nerwy odpowiadające za gruczoły potowe, co sprawia powstrzymanie wydzielania się potu przez czas od 6 miesięcy do dwunastu. Można też zdecydować na leczenie Thermi Dry, którego priorytetem jest pełne zatkanie gruczołów potowych, poprzez ogrzanie ich w sposób kontrolowany. Identycznie jak w poprzednim przykładzie, minimalizujemy w ten sposób porcję produkowanego potu. Niemniej tutaj uzyskany wynik jest na trwałe, bez systematycznego odświeżania zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here