W ramach dzisiejszego artykułu pragniemy nieco bliżej przyjrzeć się substancjom szkodliwym zawartym niejednokrotnie w kosmetykach  środkach pielęgnacyjnych, które to dostępne są w większości supermarketów i drogerii. Dość powiedzieć, że w sytuacji, gdy nasz system włosów SecondHair będzie na nie nieprzerwanie wystawiony, może do doprowadzić do jego nieodwracalnego uszkodzenia. Będzie się to z kolei wiązało z koniecznością jego regeneracji lub też wymiany na nowy, czego bez wątpienia wolelibyśmy uniknąć jeżeli tylko byłaby taka możliwość.

Obserwujemy, że w większości szamponów oferowanych obecnie na rynku znajdziemy siarczany, a więc substancje oznaczane symbolami SLS, SLES oraz ALS, które to są silnymi detergentami stosowanymi jeszcze do niedawna wyłącznie w chemii gospodarczej. Na nasze nieszczęście trafiły one także do środków pielęgnacyjnych i kosmetyków, a jeżeli przy ich pomocy oczyszczać oraz stylizować będziemy nabyty system włosów naturalnych lub produkt powstający na bazie wysokiej jakości włókien syntetycznych, musimy nastawić się na ich nadmierne wysuszanie i matowienie, z którym to następnie będziemy musieli podjąć walkę korzystając z wysokiej jakości odżywek.

Nierzadko do produktów oferowanych zarówno w sklepach internetowych jak i stacjonarnych dodawane są także tak zwane parabeny. W lwiej części przypadków są to metyloparaben, propyloparaben i butyloparaben, stosowane jako substancje konserwujące. Jest to spowodowane ich  działaniem antybakteryjnym lub przeciwgrzybiczym. Kiedy jednak ich nagromadzenie na systemie będzie zbyt duże, my natomiast podejmiemy decyzję o jego użytkowaniu na co dzień, możemy zaobserwować wykształcanie się reakcji alergicznych, podrażnień oraz innych problemów skórnych w obszarach, w których to omawiany wyrób styka się z głową.

Równie groźne okazują się ftalany, które to niejednokrotnie na etykietach wyrobów pielęgnacyjnych określane są mianem estrów ftalanowych. Co prawda mogą być one przedstawiane jako niegroźne, bowiem to ich zadaniem jest, by zapach wyrobu utrzymywał się przez możliwie jak najdłuższy okres czasu, jednakże one również nie pozostają bez wpływu na stan naszego systemu włosów. Mogą one przy dłuższym stosowaniu sprawiać, że włosy nie będą chciały się odpowiednio układać, a także – że będą się kołtunić oraz mechacić.

Jeżeli pragną mieć Państwo absolutną pewność, że żadna z powyżej opisanych bolączek Państwa nie dotknie, doskonałym rozwiązaniem może okazać się udanie się do naszego salonu celem zamówienia usługi kompleksowej pielęgnacji, stylizacji i rewitalizacji systemu włosów, które to działania przeprowadzą nasi doświadczeni oraz mogący pochwalić się niebagatelną wręcz wiedzą eksperci. Dołożą oni wszelkich starań, aby z produktu usunąć wszelkiej maści zanieczyszczenia i zabrudzenia, wystylizować go zgodnie z Państwa oczekiwaniami i preferencjami, jak również sprawić, by wyrób po opuszczeniu salonu służył Państwu jeszcze przez wiele kolejnych miesięcy bez konieczności przeprowadzania prac konserwacyjnych, które to jak wiemy nierozerwalnie wiązałyby się z koniecznością ponoszenia na ten cel dodatkowych kosztów, na które często nie możemy sobie pozwolić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here