Aerobik jest jedną z najpopularniejszych form aktywności fizycznej dla kobiet w każdym wieku. Jeśli decydujemy się na uprawianie tego sportu w domu, warto wybrać dobry step do aerobiku.

Aktywność fizyczna – zalety

Głównymi zaletami aktywności fizycznej są jej walory dla zdrowia fizycznego, takie jak na przykład pozytywny wpływ na krążenie krwi, dotlenienie organizmu, zwiększenie objętości płuc, jak również usprawnienie przemiany materii, co wpływa pozytywnie na profilaktykę otyłości. Ponadto podczas uprawiania sportu ludzki mózg wydziela hormony takie jak endorfiny, dopamina czy adrenalina. Wpływają one pozytywnie wpływają między innymi na nastrój, pamięć oraz lepsze funkcjonowanie mózgu.

Ponadto aktywność fizyczna pełni wiele pozytywnych funkcji społecznych. Rodzinne wycieczki rowerowe lub grupowe zajęcia z aerobiku dla kobiet to tylko niektóre przykłady pozytywnie wpływające na budowanie się więzi podczas uprawiania sportu.

Warto pamiętać, że nie każdy lubi ćwiczyć w grupie w sali fitness albo jeździć na rowerowe wycieczki z rodziną. Nie ma w tym nic złego – dla takich osób świetną opcją może być sprzęt gimnastyczny do domu, który pozwala na cieszenie się aktywnością fizyczną w domowym zaciszu. To dobra opcja zarówno dla zapalonych fanów siłowni, którzy mogą w domu kontynuować trening ogólnorozwojowy, na przykład z użyciem przyrządów takich jak ekspandery, jak i dla osób, które nie lubią zbyt forsujących treningów – dla takich osób lepiej sprawdzi się na przykład rower stacjonarny. Za to pasjonaci biegania z pewnością nie wzgardzą możliwościami, które daje im bieżnia do domu.

Nawet wcześniej wspomniane zajęcia aerobiku można z powodzeniem realizować we własnym salonie. Szczególnie w dobie wszechobecnych treści w internecie, gdzie na platformie youtube z łatwością można odnaleźć całe gotowe treningi. Poza chęciami i nagraniem z odpowiednimi ćwiczeniami, warto zaopatrzyć się w dobrej jakości step do aerobiku.

fot. Pexels.com

Zalety aerobiku

Aerobik to sport, który opiera się na wykonywaniu ćwiczeń aerobowych w rytm muzyki. Ta forma aktywności fizycznej jest odpowiednia dla wszystkich, niezależnie od wieku, kondycji fizycznej czy podejścia do sportu; proste ćwiczenia umożliwiają wykonywanie ich nawet kobietom w ciąży czy osobom starszym. Oczywiście, istnieją również bardziej wymagające formy aerobiku.

Wiele osób poleca tę formę ćwiczeń z uwagi na spalanie tkanki tłuszczowej oraz inne aspekty zdrowotne aktywności fizycznej w formie treningu cardio. Dzięki muzyce dołączonej do ćwiczeń ten sport ma dodatkowe działanie niwelujące stres i stymulujące wydzielanie się endorfin.

Jeśli zamierzamy zdecydować się na aerobik w domu, a nie w klubie fitness. Warto zaopatrzyć się w odpowiedni step do aerobiku. Nie tylko pozwoli nam na wykonywanie dużo większej ilości ćwiczeń, ale również zapewni bezpieczeństwo ich wykonywania.

fot. Pexels.com

Najlepszy step do aerobiku

Step do aerobiku to podłużny, podparty na dwóch nóżkach przyrząd do ćwiczeń. Służy urozmaiceniu treningów i umożliwia wykonywanie większej ilości ćwiczeń. Bardziej zaawansowani użytkownicy tego typu platform praktykują stawianie je na sobie. Aby step był wyższy i umożliwiał wykonanie ćwiczenia o większym stopniu trudności.

Przy zakupie stepu do aerobiku warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • materiał, z którego wykonany jest step – powinien być wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego.
  • obecność powierzchni antypoślizgowej, która ma za zadanie zapewnić użytkownikom tego przyrządu bezpieczeństwo podczas wykonywania ćwiczeń.
  • maksymalne obciążenie stepu – warto zwracać uwagę na oznaczenia producenta informujące o maksymalnej wadze człowieka, który może bezpiecznie wykonywać ćwiczenia na danym przyrządzie.

Ćwiczenia na stepie do aerobiku wbrew pozorom potrafią być bardzo wymagające i męczące. Poprawnie wykonywane nie mają negatywnego wpływu na stawy. Przed przystąpieniem do treningu na stepie należy wykonać porządną rozgrzewkę. Pozwoli ciału ona przygotować się do dopasowanych do naszego poziomu zaawansowania i kondycji fizycznej ćwiczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here