Wprowadzenie do swojej diety wysokiej jakości suplementów to popularna metoda na zapewnienie swojemu organizmowi dodatkowych dawek potrzebnych mu cennych substancji. Szczególnie kuszące wydają się suplementy opracowane na podstawie roślin.

Popularność diety opartej na roślinach

Na przestrzeni ostatnich lat rosnącą popularnością w Polsce i w całym świecie zachodnim cieszy się zdrowy tryb życia. W ramach tego trendu szczególnie silna jest moda na zdrowe odżywianie się. Jednocześnie z chęcią dbania o to, co jemy i pijemy. Dobrze komponuje się chęć zbliżenia i odbudowania swojej więzi z naturą. Wiele osób zaczęło na przykład bardzo przejmować się losem środowiska naturalnego lub zwierząt. Wszystkie te zjawiska składają się na coraz częstsze wybieranie diety roślinnej. Oczywiście dalece nie każdy musi od razu całkowicie rezygnować z mięsa czy wyrobów zwierzęcych – ale wielu przejście na diety bogate w rośliny, czyli po prostu zwiększenie udziału roślin i artykułów opracowanych na ich bazie w swoim pożywieniu, rekomendują lekarze.

Często to właśnie rośliny, niezwykle bogate w witaminy, minerały i wartości odżywcze. Stanowią cenny środek wspomagający walkę z groźnymi przypadłościami, takimi jak choroby serca czy cukrzyca. W te trendy znakomicie wpisuje się też niemała dziś popularność samodzielnego wytwarzania sobie zdrowych roślin, na co daje szansę hodowla kiełków w domu. To zrozumiałe tym bardziej, że uprawa kiełków roślinnych we własnych czterech ścianach jest naprawdę prosta i nie wymaga żadnego specjalistycznego sprzętu. 

fot. Pexels.com

Suplementy roślinne – połączenie mocy techniki i natury

Na tym tle ciężko się więc dziwić, że wiele osób szukając środków poprawy swojego stanu zdrowia sięga również po roślinne suplementy diety. Tego rodzaju preparaty to interesująca synteza cennych mocy zdrowotnych, które płyną wprost z natury. Z możliwościami, które daje nam obróbka roślin przy wykorzystaniu nowoczesnej techniki. Celem naturalnych suplementów diety jest nie tylko pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne. Również poprawa samopoczucia i ogólnej jakości życia przyjmującego je. Warto kupować jedynie suplementy renomowanych, sprawdzonych marek, by mieć pewność, że nie kupujemy kota w worku. Tylko preparaty wysokiej jakości wytworzone w bezpieczny i odpowiedzialny sposób.

Co do zasady składnikami suplementów diety mogą być całe rośliny, ich fragmenty albo wyizolowane z nich substancje czynne. Na przykład ekstrakty lub wyciągi. W pierwszych dwóch sytuacjach mówimy więc o roślinie, którą zasuszono i sproszkowano. Z kolei ekstrakty spotkamy pod postacią proszku lub płynu. Standaryzowane ekstrakty zawierają dokładnie określoną ilość substancji czynnej. Generalnie wyróżnić możemy ich dwa rodzaje. Pierwszy to ekstrakty będące koncentratami pojedynczego składnika czynnego danej rośliny. Ludzka interwencja polega tu więc na wyizolowaniu i podwyższeniu stężenia tego cennego składnika, którego mamy tu istotnie więcej niż normalnie występuje w roślinie. Drugi typ standaryzowanych ekstraktów to mieszanka kilku substancji aktywnych. Stężenie substancji czynnych jest tu bliższe temu spotykanemu w naturze.

fot. Pixabay.com

Najlepsze suplementy roślinne

Jedną z najczęściej wybieranych odmian roślinnych suplementów diety są te ziołowe. Stosuje się je w profilaktyce licznych chorób, jak również między innymi w celu pielęgnacji włosów i skóry. Zioła mogą działać antybakteryjnie, opóźniać procesy starzenia się, łagodzić podrażnienia, oczyszczać organizm z toksyn, wzmacniać odporność organizmu czy stymulować krążenie krwi. Do najpopularniejszych roślinnych suplementów tego rodzaju należą cynamon, ostropest plamisty i kurkuma. Roślinne suplementy diety stosuje się również w celu wzmacniania swojej pamięci, redukowania lęków. Dodatkowo poprawią koncentrację oraz wspomogą lepszego radzenia sobie z sytuacjami stresowymi. Po tego rodzaju środki najczęściej sięgają przedstawiciele dwóch grup, które pozornie nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego. Studenci mierzący się z sesjami egzaminacyjnymi oraz osoby starsze, u których zaczynają pojawiać się zaniki pamięci. W tej grupie suplementów roślinnych możemy wyróżnić ekstrakty z żeńszenia i różeńca górskiego, miłorząb japoński, a także lecytynę sojową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here