Uśmiech na twarzy dziecka to najlepsza gratyfikacja za nasz trud włożony w poszukiwania najlepszego prezentu dla dziecka w wieku przedszkolnym. Dzieci w grupie rówieśniczej nabywają nowych umiejętności, które powinni mieć okazję rozwijać poprzez codzienną zabawę. Zabawki powinny pełnić funkcję rozwijającą oraz twórczą. 

Zanim podejmiesz decyzję

W wyborze odpowiedniego prezentu bez względu na wiek powinny być zainteresowania oraz predyspozycje rozwojowe osoby, którą chcemy obdarować. Kierujmy się aspektem ciekawości naszego dziecka, w jakim kierunku podążają jego myśli. Każda młoda mama staje przed dylematem wyboru odpowiedniego prezentu kilkukrotnie w ciągu roku. Wiek powinien być drugą wskazówką przy wyborze. Zwracajmy na to uwagę, producenci nie bez przyczyny podają preferencje wiekowe. Są to ramy, których przekraczać nie powinniśmy. Każda z zabawek skonstruowana jest w taki sposób, aby nie wyrządzić krzywdy jego odbiorcy. To z początku błahe zagadnienie, może okazać się kluczowe jeśli leży nam na sercu dobro naszego dziecka w domu. Producenci dokładają wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom konsumentów. Pamiętajmy, że upodobania dzieci kierowane są także preferencjami grupy rówieśniczej

fot. Pexels.com

Kierujemy się zasadami

Okazji do wręczenia prezentu dziecku w wieku przedszkolnym jest wiele. Przedszkolaki uwielbiają otrzymywać drobne upominki. Jest to dla nich czas fascynacji i oczekiwania co otrzymają. Pamiętajmy, że każdy prezent, także te dla dzieci w klasach 1-3, powinien być dostosowany do okazji, z jakiej dziecko otrzymuje upominek. W sklepach znajdziemy wiele propozycji okolicznościowych dla dzieci w różnym wieku. Czasami takie podejście sprawdzi się w 100%, gdyż dostosujemy się do mody obecnie panującej. Możemy także podejść bardziej indywidualnie- dostosowując upominek do zainteresowań naszej pociechy. Kolejnym elementem zwrotnych, decydującym o naszym wyborze jest budżet, jaki zamierzamy przeznaczyć na zakup odpowiedniego prezentu. Istotne stają się nasze możliwości finansowe. W obecnych czasach, na forach internetowych możemy znaleźć wiele propozycji, które podpowiadają, w jaki sposób samodzielnie możemy wykonać upominek dla osób nam bliskim.

Warto także o tym pamiętać, czasami podarunek z głębi serca i samodzielnie wykonany sprawdzi się bardziej niż ten najdroższy z półek sklepowych. Godne rozważenia są prezenty uniwersalne. W szczególności, kiedy w naszym domu jest rodzeństwo. Decydując się na tego typu prezenty, nie faworyzujemy żadnego z nich, mamy także szansę uniknąć zazdrości i rozczarowania jednej ze stron. Pamiętajmy także o bezpieczeństwie. Zwracajmy uwagę na bezpieczne atesty obowiązujące w krajach Unii Europejskiej. Takie produkty cechuje duża wytrzymałość oraz wysoka jakość. Zapłacimy może ciut więcej, ale mamy pewność, że będą one bezpieczne dla naszej pociechy. 

fot. Pexels.com

Przechodzimy do konkretnych propozycji

Każdy z nas chciałby otrzymać konkretne wskazówki, które sprawią, że wybór będzie oczywisty. Ciężko podpowiedzieć, gdyż dość duża indywidualizacja naszych dzieci, nawet wśród rodzeństwa jest spora. Istnieją jednak sprawdzone pomysły, które w przypadku dzieci przedszkolnych zawsze mają swoje zastosowanie. Ponadczasową propozycją są maskotki pluszowe. Któż ich nie lubi. Coraz większą popularnością cieszą się produkty ekologiczne- warto rozważyć zakup ekologicznych klocków z litego drewna. Idealne rozwiązanie dla małego konstruktora.

Gotowe zestawy kreatywne umożliwiają wspaniałą zabawę , pobudzają wyobraźnię. Dzieci uwielbiają wszelkiego typu układanki, puzzle. Nieco bardziej wymagającym dedykujemy zabawki do składania z użyciem dostępnych narzędzi, dołączonych do zestawu- fajna alternatywna dla dzieci ciekawych świata. Dla dzieci wykazujących zdolności plastycznych warto rozważyć zakup plasteliny, piankoliny czy ciastoliny. Dzieci w wieku przedszkolnym wręcz uwielbiają tego typu działania. Przedszkolakom starszym, kończącym przedszkole można zakupić prezent na rozpoczęcie następnego etapu edukacyjnego. Tutaj sprawdzi się zakup przyborów do szkoły, piórnika, zestawu do pisania i rysowania. Czasami najprostsze pomysły sprawdzą się najlepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here