Wymagania rosną z wiekiem. Wydaje się, że każdy nasz wybór powinien być odpowiedni. Kto jak nie my znamy nasze pociechy lepiej. Dzieci w nauczaniu wczesnoszkolnym mają już dość jasno sprecyzowane kierunki swoich zainteresowań. Dzieci starsze poszukują, ale już zalążki talentów zdążyły się rozwinąć. Preferencje naszych pociech ewoluują, zmieniają się, ale podążają ściśle według kierunku zainteresowań. Coraz częściej stawiamy na zabawki kreatywne.

Wymagania rosną z wiekiem

Wydaje nam się, że skoro znamy nasze dziecko i jest ono w wieku, w którym teoretycznie powie nam o swoich potrzebach, będzie łatwiej. Niekoniecznie. Wymagania rosną z wiekiem i cena upominków zaskakująco rośnie. O ile dzieci młodsze wykazują radość na każde otrzymane upominki, to w wieku szkolnym może pojawić się problem. Dzieci mają jasno sprecyzowane upodobania. Pamiętajmy o nich, jeżeli nie chcemy zawieść na tym polu. Dziecko w naszym domu to wielka radość, to także obowiązki i wymagania, którym chce sprostać każdy rodzic. 

fot. Pexels.com

Upominki na okazje szkolne

W ciągu całego roku szkolnego nadarzy się wiele okazji do okazania dzieciom naszego wsparcia i docenienie jego wysiłku włożonego w naukę. Przy niektórych okazjach może sprawdzić się rada rodziców, przy innych ty indywidualnie docenisz jego trud. Najczęstszą okazją do obdarowywanie ucznia jest zakończenie roku szkolnego. Każda młoda mama zastanawia się, co sprawi dziecku radość, co mu się przyda w dalszej edukacji i będzie dostosowane do płci i wieku dziecka. Najbardziej powszechnym i przyjętym pomysłem jest zakup książek dla dzieci, które otrzymają wraz ze świadectwem szkolnym. Otrzymana książka ma wartość sentymentalną, pamiętajmy o dedykacji, która zostanie w niej na lata i będzie miłym powrotem do wspomnień do przeszłego okresu. Sprawdzą się tutaj lektury, encyklopedie, słowniki- posłużą na przyszły rok. Wydawać by się mogło, że nie zachwyci taki prezent żadnego dziecka.

Obecnie jednak wydawnictwa dokładają wszelkich starań, aby jak najbardziej zaspokoić ciekawość i uatrakcyjnić naukę dzieciom. Nawet na pozór nudne słowniki, mogą okazać się wydane w taki sposób, że zachwycą niejednego niedowiarka. Możemy pomyśleć także o pamiątkach sentymentalnych- ukazujące trud całego roku. Album w formie zdjęć z ciekawych wydarzeń z życia klasy będzie pamiątką na lata. Można także uwiecznić ważne wydarzenia w formie kolażu. Pomysł bardziej czasochłonny w przygotowaniu, ale niejednemu zakręci się łezka w oku. 

fot. Pexels.com

Prezent z wyższej półki

Jeżeli nasz budżet na to pozwala, można pomyśleć o zakupie sprzętu elektronicznego, który sprawdzi się także jako pomoc przy nauce. Łączymy przyjemne z pożytecznym. Pierwszą alternatywą jest zakup laptopa, bądź tabletu. Taki prezent bierze się pod uwagę przede wszystkim, kiedy wymagają tego okoliczności a zakup tak drogiego prezentu, jest wynikiem konieczności dla efektywnej nauki ucznia. Coraz częściej dzieci potrzebują w domu urządzeń wielofunkcyjnych. Konieczne jest posiadanie urządzeń, które po wykonaniu zadania na komputerze uwieczniają je w wersji papierowej. W dobie nauczanie zdalnego spora większość rodziców w formie prezentu ofiarowała dzieciom słuchawki bezprzewodowe. W wielu przypadkach okazało się niezastąpionym sprzętem do nauki. Odkładając na bok obowiązki szkolne dziecka, przy zakupie odpowiedniego prezentu możemy kierować się wyłącznie względami dobrej zabawy. Skierować naszą uwagę możemy na konsole do gry. Jest to z pewnością wymarzony sposób na uatrakcyjnienie czasu spędzonego po szkole. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here