Właściciele prywatnych domów wolnostojących bardzo często zastanawiają się, jak wykończyć garaż, aby ta przestrzeń mogła służyć w swojej doskonałości przez długi czas. Prawda jest taka, że nie skupiamy zbytniej uwagi na walory estetyczne garażu, wymagamy za to doskonałej praktyczności. Jaka podłoga w garażu będzie najlepsza? Podpowiedzi znajdziesz w tym tekście.

Płytki w garażu 

Najwięcej osób decyduje się na płytki do garażu. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ kusi nie tylko ich niska cena, ale taki materiał wyróżnia się również doskonałą jakością. Nie ma wątpliwości, że dobre płytki przetrwają wiele lat intensywnej eksploatacji, a trzeba przyznać, że w przestrzeni garażowej właśnie taka jest realizowana.

Jakie płytki do garażu wybrać, aby podłoga była w pełni funkcjonalna i nie niszczyła się szybko pod wpływem destrukcyjnych czynników? Przede wszystkim wybierz płytki garażowe, które są mrozoodporne, ponieważ w takim wnętrzu zimą panują niskie temperatury.

Największą zaletą płytek jest to, że są one odporne na ciężar, nie pękają, nie rysują się, nie ścierają ani nie odbarwiają. Ponadto łatwo utrzymać je w czystości, co ma ogromne znaczenie dla użytkowników. W garażu bardzo często nie tylko zaparkowany jest samochód. To idealne miejsce, które może służyć jako schowek, spiżarnia albo warsztat do realizacji różnego rodzaju prac w zakresie utrzymania całego gospodarstwa. W garażu naprawia się samochody, sprzęty domowego użytku, przez co przestrzeń tego rodzaju może brudzić się nie tylko błotem z kół, ale smarami, olejami i innego rodzaju preparatami. Ważne, aby podłogę w garażu można było łatwo umyć mopem czy myjką ciśnieniową.

Żywica epoksydowa 

Chociaż ten rodzaj materiału na posadzkę jeszcze do niedawna stosowano jedynie w halach magazynowych, zakładach produkcyjnych czy w sklepach o dużej powierzchni, to dzisiaj na żywicę epoksydową decyduje się coraz więcej właścicieli prywatnych nieruchomości. Świetnie sprawdza się na tarasy, balkony zewnętrzne oraz właśnie jako podłoga w garażu. 

Inwestycje w żywicę epoksydową jest znacznie droższa, aniżeli kupowanie płytek, natomiast ten materiał jest równie w pełni odporny na niekorzystne warunki, jakie panują w garażowej przestrzeni.

Jaka podłoga nie sprawdzi się w garażu?

Nie stosuj wykładzin, dywanów, tzw. sztucznej trawy ani naturalnego parkietu z drewna. Średnim pomysłem jest również linoleum oraz panele podłogowe. Tego rodzaju podłogi nie będą trwałe ani komfortowe w użytkowaniu garażu. Nie dość, że nie pozwalają zachować względnej czystości w miejscu do parkowania samochodu, to jeszcze nie są zbyt trwałe. Zastosowanie złych materiałów będzie wiązać się z koniecznością szybkiej wymiany podłogi, przez co koszty całej inwestycji znacznie wzrosną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here