Jeżeli poszukujesz miejsca na weekendowe wyjazdy, udaj się na Śląsk. Wybierz się na odwiedzanie prześlicznych zabytków, a także wyjątkowych miejsc, które pozwolą Ci poznać różnorodną przeszłość jednego z najatrakcyjniejszych regionów Polski. Przy okazji spróbuj też oryginalnych miejscowych smaków kuchni. Przekonaj się, że istniejący stereotyp o tym regionie już dawno odszedł do lamusa. Zaobserwuj transformacje, jakie zaszły na przestrzeni lat w rejonie, który dalej części Polaków kojarzy się wyłącznie z kopalniami oraz hutami.

Które miasta na Śląsku warto zwiedzić

Udając się na Śląsk powinieneś zobaczyć Tychy. Odnajdziesz tam Muzeum Tyskich Browarów Książęcych. Podczas eskapady zrozumiesz historię browarnictwa, ale dodatkowo będziesz mógł sprawdzić jak obecnie tworzy się piwo. Posmakujesz przy okazji rześko uważonego piwa. Następnym elementem wyprawy na twojej liście, musi być Chorzów i zlokalizowany tam Park Chorzowski. To jeden spośród największych parków w Europie. Kilometry dróżek pozwolą Ci odetchnąć od szumu miasta i zrelaksować się. W centrum parku ulokowane jest Obserwatorium Astronomiczne, gdzie zerkniesz na kosmos z całkowicie innej perspektywy. Będąc w parku, warto także zobaczyć Śląski Ogród Zoologiczny lub pobawić się w Śląskim Wesołym Miasteczku. Wybór należy do Ciebie. Rozważ także wizytę w Katowicach – stolicy okręgu. Odkryjesz tam typowy dla Śląska, Katowicki Spodek również Muzeum Śląskie. Gdy chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o kopalnictwie, z jakiego słynie Śląsk, w Zabrzu warto zobaczyć Muzeum Górnictwa w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido. To jedna spośród najefektowniejszych atrakcji turystycznych regionu. Będziesz posiadać sposobność zjechać szolą 320 metrów pod powierzchnię ziemi. Możesz poczuć się prawie jak górnik w trakcie zwiedzania podziemnych chodników. Po wędrówce, należałoby zajrzeć też do najniżej położonego pubu w Europie, gdzie zakosztujesz śląskich potraw.

Co jeszcze odkryjesz na Śląsku?

Aby zapoznać się ze wszystkimi niespodziankami oferowanymi przez śląskie miasta, potrzebowałbyś sporo czasu. Stąd, należałoby pomyśleć o wzięciu udziału w jednej z największych śląskich imprez turystycznych – Industriadzie. W czasie dwóch dni w 25 miastach rejonu, odbędzie się aż 500 różnych wydarzeń dedykowanych historii obszaru i technice. Jedynie od Ciebie zależy, w których będziesz uczestniczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here