Sesja brzuszkowa nie musi być organizowana w studio fotograficznym lub domu czy mieszkaniu przyszłej mamy. Celebryci w mediach społecznościowych pokazują efekty swoich sesji na łonie przyrody. Monika Mrozowska, która spodziewa się czwartego dziecka, oprócz sesji w zamkniętym pomieszczeniu, zdecydowała się na kilka zdjęć na świeżym powietrzu. Piękna oprawa wczesnej jesieni tylko wyeksponowała naturalne piękno. Gdzie się wybrać na sesję brzuszkową? Oto kilka propozycji. 

Do parku najbliżej 

Każda pora roku w parku jest piękna, a w okolicach zamieszkania każdej kobiety znajdziemy jakiś piękny park, w którym znajdzie się miejsce, które warto uwiecznić. Warto wybrać drzewostany, które otaczają pałace i zamki. Świetnym miejscem może być Pałac w Wilanowie czy okolice zamku w Łańcucie, ale wystarczy park w pobliżu bloku, w którym mieszkamy. Latem możemy wybrać sesję brzuszkową na kocu, podczas pikniku wśród zielonych drzew. Jesienią niech zagrają barwne liście. Pokażmy swoją radość i energię. Można uwiecznić moment odpoczynku na ławeczce lub zabawę przyszłych rodziców podczas obrzucania się liśćmi. Czy warto urządzić sesję brzuszkową w takim otoczeniu? Jasne!

fot. Pexels.com

Nad rzeką czy jeziorem też warto 

Jeśli jesteśmy typem przyrodnika, wyeksponujmy to. Wybierajmy takie plenery, które nam duszy grają. Warto wybrać się z fotografem nad rzekę. Jak przygotować się do takiej sesji brzuszkowej? Można zabrać ze sobą kosz piknikowy, miękkie koce. Należy wybrać też miejsce, które jest szczególnie atrakcyjne. Bardzo klimatyczne będą zdjęcia na pomoście. Świetnym pomysłem na lato jest eksponowanie brzuszka w stroju kąpielowym. Wymarzone zdjęcie to zapis zachodu słońca, które odbija się w wodzie jako tło do zamyślonej mamy, stojącej lub siedzącej na pomoście. 

Kwietna łąka lub przydomowy ogród 

Sesja brzuszkowa samodzielna lub z partnerem może zostać zrealizowana wśród kwiatów. Piękne rośliny tylko dodadzą blasku spodziewającej się dziecka kobiecie. Można wykorzystać ten motyw, wybierając jako dodatek do stylizacji wianek, bukiet kwiatów. To propozycje bardzo dziewczęce i świeże. Spodziewająca się dziecka kobieta może wybrać się na plantacje lawendy. Takie plenery stają się coraz popularniejsze, a jednocześnie są bardzo romantyczne. To także szansa na relaks. Przecież takie łagodzące właściwości ma zapach lawendy. 

fot. Pexels.com

Ulubiona część miasta 

Wybór miejsca na sesję brzuszkową nie musi być związany tylko z pięknem przyrody. Dobrym pomysłem będzie fotografowanie się w pobliżu miejsc, kawiarni, restauracji czy zabytków, które są dla nas ważne. Dlaczego nie zrealizować sesji brzuszkowej w klimacie spaceru rodziców ulubionymi trasami? Jeśli mieszkamy w miejscu z piękną starówką, pełną brukowanych uliczek, wykorzystajmy to, by pokazać swoje szczęście z sesji brzuszkowej. Możemy przysiąść na ulubionej ławce. Wybrać się po najlepsze lody w mieście i to uwiecznić na fotografii. Jak się przygotować do sesji? Zabrać dobry nastrój.

A może nad morze? 

Wiele plenerów w północnej Polsce to wyjście z przyszłą mamą na plażę. Brodzenie w Bałtyku w zwiewnej sukni w towarzystwie partnera lub chwila samotnej refleksji z twarzą skierowaną w stronę morskich fal warto uchwycić podczas sesji brzuszkowej. Popularne jest wykorzystywanie możliwości pisania na mokrym piasku. Co piszą przyszłe mamy? Najczęściej są to imiona pociech, wyznania miłości, zapewnienia, że rozwiązanie już niebawem. Na plażę można zabrać wiaderka, łopatki i zabawki, by uchwycić moment, który później można odtworzyć z maleństwem. Sesja brzuszkowa jako pamiątka to miły drobiazg.

Jak wybrać odpowiedni plener – najważniejsze wskazówki 

Wybierajmy miejsca, które będą piękne w porze roku, którą wybieramy. Liczmy się z tym, że pogoda bywa kapryśna. Ustalmy plan awaryjny już wcześniej, żeby niepotrzebnie się nie denerwować. Czym może być plan awaryjny? To alternatywny termin lub inne miejsce na sesje, które też nam odpowiada, czyli studio lub własne mieszkanie. Pomysł na sesję zawsze powinien być dostosowany do naszego samopoczucia i możliwości. Nie planujmy leżenia na kocu w stanie, gdy wstawanie z kanapy sprawia nam trudność. Ogranczmy długie spacery, gdy wiemy, że często musimy korzystać z toalety. Nie planujmy plenerów w miejscach, do których trzeba długo dojeżdżać, jeśli w ciąży nie służą nam podróże. Wybierając sesję brzuszkową w terenie, warto przygotować kilka wersji stroju. Może się okazać, że jedyny pomysł będzie nietrafiony. Szczególnie w ciąży dbanie o to, by sytuacji stresowych unikać za wszelką cenę, jest bardzo istotne. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here