Trądzik to zmiany skórne, które powstają najczęściej na twarzy, dekolcie oraz plecach. W okresie dojrzewania dotyczą niemalże wszystkich nastolatków, a kiedy są nieleczone lub źle leczone, pozostawiają nieestetyczne blizny.

Trądzik dotyczy również osób dorosłych. Może pojawić się z kilku powodów. Może wynikać między innymi ze złego odżywiania – spożywanie wysokoprzetworzony potraw powoduje nasilanie się tych zmian. Poza tym, kiedy gospodarka hormonalna w organizmie szwankuje, również może powodować zmiany trądzikowe.

O ile trądzik młodzieńczy jest krótkotrwały, o tyle u osób dorosłych,może mieć postać głębokich zmian i pozostawiać spore ślady w postaci blizn.

Trądzik jest chorobą dość powszechną i nie ma zbyt wielu ludzi, których nigdy nie dotknął ten skórny problem. Niestety, w zależności od rodzaju skóry i predyspozycji genetycznych, trądzik bywa jedynie krótkotrwałym etapem w życiu lub bolesnym doświadczeniem, efektem którego są nieestetyczne blizny i trwałe zmiany.

Niestety, nie sposób przykryć je nawet mocnym makijażem. W praktyce są na tyle głębokie, że jedynie profesjonalny make-up jest w stanie w jakimś stopniu je zamaskować. Nikt nie chce chodzić w pudrowej masce non stop, dlatego leczenie blizn po trądziku zyskuje popularność.

Blizny po trądziku

Blizny po trądziku oszpecają i ograniczają osoby, u których występują. Niewskazane jest stosowanie zabiegów kosmetycznych, kiedy na twarzy są niedoleczone blizny i zmiany.

Leczenie blizn po trądziku jest długotrwałe, ale lekarze i kosmetolodzy stosują najnowocześniejszą technologię, by przywrócić skórze dawny wygląd. Wśród metod leczenia bardzo popularne jest stosowanie laseru, co dokładnie opisane jest na stronie wrosinski.pl.

Zabiegi leczenia blizn są całkowicie bezpieczne. Nie ma właściwie żadnych przeciwwskazań medycznych, aby podjąć leczenie blizn trądzikowych. Zabiegi są bardzo skuteczne i na skórze nie pozostawiają żadnych śladów.

Istnieje kilka metod na to, by pozbyć się uporczywych blizn po trądziku. Najpopularniejszą jest wykonywanie peelingów chemicznych, co jest skuteczne, ale tylko wtedy, gdy blizny po trądziku nie są zbyt głębokie. Wysoką skutecznością wykazują się zabiegi laserowe. Leczenie blizn po trądziku właśnie laserem jest najskuteczniejsze. Ponadto w niektórych gabinetach kosmetycznych wykonuje się zabieg mikrodermabrazji, który redukuje ubytki w skórze powstałe przez trądzik.

Jeśli trądzik wystąpił u osoby dorosłej, nie wystarczy jedynie usunąć blizn. Najprawdopodobniej konieczna będzie całkowita zmiana stylu życia. Warto przyjrzeć się swojej diecie albo wyeliminować stres, który również może przyczyniać się do powstawania zmian trądzikowych, a potem blizn. Jeśli skóra jest podatna na blizny, może się okazać, że problem będzie powracał, dlatego konieczne jest działania u podstaw.

Poza bliznami, po trądziku mogą pozostać na skórze także przebarwienia. Aby je usunąć, należy stosować odpowiednie kosmetyki, czasem poparte także zabiegami w gabinecie kosmetycznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here