Dobry planer pomoże Ci panować nad wszystkimi obowiązkami i usprawnić organizację czasu.

Kalendarz to obecnie jedna z podstawowych aplikacji w każdym telefonie. Elektroniczna wersja ma swoje zalety, ale mimo wszystko nie zastąpi nigdy tradycyjnego notatnika. Już samo tworzenie zapisków odręcznie na papierze, wpływa korzystnie na pamięć. To dlatego osoby, których praca lub życie wymagają dobrej organizacji, skrupulatnie prowadzą kalendarz książkowy.

Czy warto mieć kalendarz?

Planowanie w życiu każdej mamy jest ogromnie ważne. Oczywiście z dziećmi nie możesz wszystkiego przewidzieć, a rzeczywistość często weryfikuje Twoje założenia, jednak spisywanie zadań to niezwykle pomocny zwyczaj, który wiele ułatwia.

Wybierz kalendarz 2022 z najwygodniejszym dla Ciebie układem. Potrzebujesz całej strony na jeden lub dwa dni, czy wystarczy Ci ona na cały tydzień? Zastanów się przed zakupem, czy będziesz zapisywać jedynie krótkie hasła, czy może drobiazgowe notatki. 

W kalendarzu mogą znaleźć się zarówno Twoje prywatne, jak i służbowe plany. Dzięki temu o niczym nie zapomnisz i nic Ci nie umknie. Umieszczaj tu ważne spotkania, wyjścia towarzyskie, wizyty u lekarza, telefony do wykonania, menu na kolejne dni, listę porządków przedświątecznych, zebrania szkolne, imprezy w przedszkolu, plan wakacji i wszystko, co tylko uznasz za istotne. Kalendarz również świetnie się sprawdza do tego, by umieszczać w nim informacje o chorobach dzieci i przyjmowanych przez nie lekach. Zawsze warto wiedzieć, kiedy i jaki antybiotyk maluch ostatnio dostawał.

Kupując kalendarz książkowy, zwróć uwagę na dodatki, które zawiera. Może przyda Ci się przelicznik miar, siatka centylowa, pomysły na zabawy lub miejsce na listę chorób? Na Allegro zamówisz nawet kalendarze z własnym imieniem na okładce, wybranym tekstem lub grafiką, która będzie Cię bawić albo motywować.

Bullet journal – planer i kalendarz dla kreatywnych mam

Wielkim hitem jest obecnie bujo, czyli bullet journal. Jego niekwestionowanym atutem jest możliwość personalizacji w taki sposób, by pasował do użytkownika niczym lateksowy kombinezon. W sieci, na Instagramie, Pintereście znajdziesz mnóstwo inspiracji do tego, jak prowadzić taki planer, lecz zawsze miej na uwadze, że to są cudze pomysły, dostosowane do cudzych oczekiwań. Dany układ zeszytu lub strony może się sprawdzić w Twoim przypadku, lecz jeśli chcesz, stwórz własny, zgodny z tym, co Ci w duszy gra. Używaj kolorów, cienkopisów, zakreślaczy i buduj kalendarz, w którym znajdzie się wszystko, czego potrzebujesz.

Kalendarz planer nie wymaga wbrew pozorom szczególnych zdolności plastycznych. Korzystaj z załączonych szablonów, naklejek lub pomysłów na wykonanie prostych grafik.

W bujo możesz sobie zrobić stronę z planowanymi książkami do przeczytania, a także z listą przeczytanych już pozycji lub ulubionych cytatów. Wiele młodych mam notuje także ciekawe powiedzonka swoich pociech i sytuacje godne poczytnego bloga parentingowego z humorem. Z pewnością znajdzie się również miejsce na pierwsze rysunki malucha, które będą wspaniałą pamiątką i nie zginą w stosie luźnych kartek.

Bullet journal to nie tylko kalendarz. Z powodzeniem możesz z niego stworzyć osobisty pamiętnik z życia Twojego, Twojego dziecka, lub całej rodziny. Wybierz piękną, sztywną okładkę, która pozwoli przetrwać notatką jeszcze długie lata.

Kalendarz rodzinny na ścianę

Czujesz się czasem przytłoczona ilością terminów do zapamiętania? We wtorek ortodonta Jasia, w środę szczepienie Julki i angielski, na czwartek musisz przygotować strój jeża, a w piątek przyjeżdża teściowa? Brzmi znajomo? Aby nie zgubić się w gąszczu dat i zadań, korzystaj z rodzinnego kalendarza ściennego. Każdy członek rodziny ma w nim swoją kolumnę, dzięki temu wszystkie plany są przejrzyste i na widoku.

Starszym dzieciom kalendarz pomoże ustalić, kiedy mogą umówić się z przyjaciółmi, by nie kolidowało to z planami rodzinnej wycieczki czy wizytą u dziadków.

Chcesz być dobrze zorganizowaną mamą, czuć, że nad wszystkim panujesz, a do tego znaleźć czas dla siebie? Nie czekaj, jak dzieci wyprowadzą się z domu. Zacznij prowadzić kalendarz, a on pomoże Ci ogarnąć rzeczywistość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here