Rodzinne spotkania w okresie świąt, ważnych uroczystości czy kolejnych rocznic ślub, urodzin to zawsze świetny pomysł. Cieszymy się kontaktem z najbliższymi, wspólnie spędzamy czas na serdecznych rozmowach i ulubionych rozrywkach. Ważnym elementem takich spotkań jest stół. Smaczne potrawy i aromatyczne trunki zyskają, gdy udekorujemy go w niebanalny sposób. Jak to zrobić?

Zacznij od … obrusa 

Tekstylia upiększające dom to bezsprzecznie piękne poduszki, ciepłe pledy i dostosowane do okazji obrusy. Wiele marek proponuje nowe wzory w okresie jakiegoś sezonu. Świąteczne wersje nie muszą straszyć bielą czy lekko tandetnym wizerunkiem świętego Mikołaja. Świetnym pomysłem jest przełamanie kompozycji bieżnikiem lub wykorzystanie tego, co teraz bardzo popularne – szydełkowane dekoracje. Jeśli myślimy o spotkaniu przy grillu, stół na zewnątrz można nakryć plamoodpornym produktem lub ceratą. Wcale nie są to kiczowate propozycje. 

Dodaj niezłą świeczkę 

Świeczki to dobry pomysł na to, by nasz stół prezentował się lepiej niż codziennie. Robiąc zakupy, warto sięgnąć po dobry produkt. Z całą odpowiedzialnością można polecić markę YankeeCandle, która dba o to, by świece parafinowe jak najmniej nam szkodziły. Knoty użyte w produkcie są w pełni bawełniane. Natomiast parafina, której się używa w procesie produkcji, jest oczyszczona. Olejki eteryczne, które wykorzystuje marka, są ekologiczne. Co więcej- kształt szklanego opakowania jest bardzo dekoracyjny. Położenie takiego przedmiotu na stole to dobry pomysł. Świece warto wyeksponować poprzez ułożenie na paterach. 

fot. Pexels.com

Świeże kwiaty i owoce – pomysł z natury dobry 

Upiększenie mieszkania to proces, który nam się nigdy nie nudzi. Lubimy otaczać się pięknymi przedmiotami. Na stole pojawić się mogą świeże kwiaty i owoce, żeby go udekorować. W jaki sposób je ułożyć? Kwiaty możemy wstawić do wazonu, ale może warto zdecydować się na wersje w donicach? Dzięki nim dłużej będziemy mogli cieszyć się delikatnością kwiatów. Szklane, wysokie wazony sprawdzą się jako alternatywa wobec pater na owoce. Polecamy włożyć do ich wnętrza soczyste, dojrzałe cytryny, limonki czy pomarańcze. Cytrusy pięknie pachną i dobrze wyglądają. 

Kinderbal – co położyć na stole?

Rodzinne uroczystości to także możliwość świętowania urodzin najmłodszych członków rodziny. Ważnym elementem jest tort, który warto udekorować niezwykłym topperem. Co wybrać? Propozycja od 3-2-1 foto! w linii Drewniane cudowanie to grawerowany na zamówienie topper z imieniem dziecka, ulubionym bohaterem. Wielką frajdę najmłodszym sprawią przymocowane u szczytu stołu balony. W każdym mieście znajdziemy stoiska i sklepy z balonami wypełnionymi helem. To dekoracja stołu, która z pewnością zachwyci jubilata. Warto wybrać motyw przewodni imprezy i poukładać na stole związane z nim ozdoby. Dlaczego nie wykonać kompozycji z kwiatów i ulubionej maskotki? Dlaczego aranżacja stołu na kształt toru wyścigowego miałaby być złym pomysłem? To niecodzienny sposób na upiększenie przestrzeni, który z pewnością uczyni spotkanie niezwykłym.

fot. Pexels.com

Niezwykłe okazje i niezwykłe aranżacje

Chrzest Święty jest pierwszą rodzinną uroczystością w życiu każdego człowieka. Niekiedy spotkanie po nabożeństwie odbywa się w domu. Co się sprawdzi jako dekoracja stołu? Warto postawić na jedną barwę dodatków. W modzie jest uniwersalne złoto, srebro, wszystkie odcienie niebieskiego i różu także nie wychodzą w trendów od lat. Można wykonać lub zamówić wizytówki z delikatnym printem. Wyeksponować napis: Chrzest Święty w ramce, którą postawimy obok wazonu z kwiatami. Obok talerzy umieśćmy nie tylko serwetki, ale także drobne upominki dla gości, które będę dodatkową dekoracją.

Innym typem rodzinnego spotkania może być urządzany w gronie najbliższych kobiet wieczór panieński. Jak udekorować stół? Wszystko zależy od klimatu, który wybieramy. Warto postawić na klasykę. Napisy i dekoracje w kolorze różowego złota, korony, diamenciki i welony umieszczone na stole w zabawnej kompozycji z pewnością spodobają się przyszłej pannie młodej. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here