uzależniam od książek
uzależniam od książek

Współpraca

Czytająca mama to blog o książkach, macierzyństwie i życiu.  Powstał z miłości do literatury i potrzeby propagowania czytelnictwa indywidualnego, przemyślanego i zaangażowanego. Kocham książki, ale nie sięgam po wszystko, co ma na okładce napis „bestseller”. Staram się wybierać i dobierać lektury, które pasują do mojego gustu i wnoszą coś do mojego życia. I takie też lektury propaguję. Na blogu opowiadam o tym, jak poszukuję książek idealnych dla mojego dziecka i dla siebie. Jak wciągam małą istotę, która ma już swój odrębny gust, w piękny świat literatury. A także dzielę się z czytelnikami moimi przemyśleniami na tematy okołoliterackie, jak i związane z tym, co dzieje się u mnie na co dzień. Piszę więc też o byciu mamą, żoną, człowiekiem z krwi, kości i słów. Blog to okno do mojego świata, przez które zapraszam każdego, kto chciałby do niego zajrzeć.

Czytam przede wszystkim książki dla dzieci i młodzieży, a także literaturę piękną, książki o literaturoznawstwie, filozofii, psychologii i pedagogice (i pokrewnych dziecinach). Od czasu do czasu lubię przeczytać dobrą fantastykę i czasem skuszę się nawet na zapowiadający się świetnie bestseller.

To, co mnie wyróżnia, to przede wszystkim niesztampowe podejście do literatury i szczere opinie na temat czytanych książek. Jeśli coś mi się nie podoba – piszę o tym wprost, choćby wszyscy inni się tym zachwycali. Staram się także tłumaczyć mój punkt widzenia i nie rzucać nieuzasadnionymi opiniami. W świecie, gdzie wszystkie recenzje są do siebie podobne i każda mówi to samo, to na pewno duży plus.  Jestem szczera i nie ukrywam swoich opinii na żaden temat związany z macierzyństwem. Nie jestem jednak żadną skandalistką i nie zamierzam „wypływać” na żadnego rodzaju prowokacjach czy szokujących opiniach. Jestem normalną mamą, może tylko trochę bardziej zakręconą na punkcie książek. 


Współpracuję z:

sbklogo granice.pl

Narodowe Centrum Kultury logo

stapis-logo  Wydawnictwo Arkady Wydawnictwo zeslownikiem


Jeśli przekonuje Cię to, co tu piszę, zapraszam Cię do podjęcia ze mną współpracy. Jestem otwarta na różnego rodzaju propozycje, a o szczegółach możemy porozmawiać tu:

wspolpraca[at]czytajacamama.pl

Jeśli wolisz, skontaktuj się ze mną wypełniając formularz: