O mnie

Cześć!

Mam na imię Monika i jestem mamą małej Natalki.

Od kiedy zaszłam w ciążę, nie mogłam się doczekać, kiedy będę mogła wprowadzić moje dziecko w cudowny świat literatury. Wyobrażałam sobie, jak leżymy wieczorem w łóżku i czytamy książeczki. Jak maluszek przeżywa każdą historię i nie może się doczekać kolejnej strony. Od zawsze wiedziałam, że książki będą ważną częścią życia mojego dziecka i będę robiła wszystko, żeby tak się stało.

Na początku chciałam pisać tylko o książkach dla dzieci. To świetny temat, a tym bardziej, że akurat jestem na bieżąco. Potem zdecydowałam się też dodać do tego książki dla dorosłych. Ale im bardziej się nad tym zastanawiałam, tym większe miałam przekonanie, że czytająca mama to coś więcej, niż tylko lektury dla dzieci.

Recenzje to bardzo szerokie słowo.

Nie jestem krytykiem literackim i nie aspiruję do takiego miana. Nie chcę też, żeby był to kolejny, zwykły blog o książkach, na którym recenzje sprowadzają się do streszczenia fabuły. Chcę pisać tak, jak czuję. Chcę dzielić się opinią, wrażeniami i przemyśleniami. Będę polecać te książki, które moim zdaniem są warte przeczytania. Ale chcę też pisać o innych rzeczach, związanych z moim życiem, pasjami (nie tylko książkowymi) i oczywiście z macierzyństwem.

Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś, co zatrzyma Cię na dłużej. I koniecznie zajrzyj na mój profil facebookowy – tam dzieje się więcej i częściej 🙂